Zmuszenie SONOFF RF BRIDGE do współpracy z BLYNKiem nie jest trudne ale wymaga ingerencji w hardware urządzenia. Trzeba jakoś ominąć zawalidrogę - to znaczy mikroprocesor EFM8 zainstalowany pomiędzy ESP8285 a transmiterami RF. EFM8 robi teoretycznie to samo co moja ulubiona biblioteka rc-switch.h - koduje i dekoduje sygnały stałych kodów 433 MHz a nawet stara się ich nauczyć na pamięć. Tak mówi folder reklamowy. Spróbuję sprawdzić na ile jest to prawda. Dziś test możliwości dekodowania i transmisji kodów przez oryginalne oprogramowanie zapakowane do EFM8 przez chińskich programistów.
czwartek, 29 marca 2018
niedziela, 25 marca 2018
sterownik pompy CWU ver. 2.0 - destrukcja IoT cd
Mówiłem już, że zamierzam rozwalić mój domowy IoT na drobne kawałki ? Chyba tak ale powtórzę. Dość upakowywania wszystkich funkcji w jednym mikroprocesorowym kombajnie. Dlaczego? Spróbujcie cokolwiek zmienić w pieczołowicie dopracowanym i pięknie działającym systemie. Horror. I nie tylko w tym, że większość czasu zabiera śledztwo w rozwikłaniu misternie ukrytych funkcji programu. Cały rozbebeszony sterownik leży na stole i czeka cierpliwie na kolejną wersję programu. A tymczasem trwają nerwowe poszukiwania nie używanego od wieków pilota gdyż nie można przez tydzień otworzyć bramy telefonem. To potrafi wkurzyć. Basta. Każda funkcja dostaje swojego własnego master-slave. Dziś część 2 - o wydzieleniu sterowania pompą CWU.
sobota, 17 marca 2018
Bezprzewodowy termometr 433 MHz - ale z bajerami
Każdy przyzwoity elektronik musi zrobić w życiu kilka elektronicznych termometrów. Mowy nie ma by temat dało się jakoś ominąć. Zawsze znajdzie się ktoś potrzebujący czegoś tak banalnie oczywistego a zarazem nietypowego, że nie da się tego opędzić jakimś gotowcem z Allegro za 20 zł. Na mnie też padło. To w zasadzie nie jest termometr a sygnalizator przekroczenia zadanej temperatury, bezprzewodowy, przenośny i dodatkowo z głośną sygnalizacją przekroczenia zakresu.
No to do dzieła.
No to do dzieła.
czwartek, 8 marca 2018
Sterowanie bramą wjazdową / garażową ver 2.0
Dawno dawno temu za siedmioma górami ... Wydaje się to tak dawno i odlegle ... A minęło zaledwie 1,5 roku od pierwszego pomysłu na otwieranie bramy garażowej telefonem za pomocą nieocenionego BLYNKa. Moje koncepcje rozwiązań problemów sterowania IoT mocno ewaluowały od tego czasu a i sam BLYNK znacznie się rozwinął. Dziś więc powrót do starego pomysłu w nowej odsłonie - czyli odgrzewane kotlety nie tylko w motoryzacji.
wtorek, 6 marca 2018
Mikrokontroler + przekaźnik czyli nieśmiertelny duet z BLYNKiem w tle - ESP-01 relay
[UZUPEŁNIENIE]
Do czego jest ten mikrokontroler?
Ten mikrokontroler jest do niczego.
Żart? Niekoniecznie.
Do czego jest ten mikrokontroler?
Ten mikrokontroler jest do niczego.
Żart? Niekoniecznie.
Dziś kolejny odcinek opowieści jak 160 MHz procesor został wynajęty do sterowania ..... przekaźnikiem. A nawet dwa mikroprocesory do sterowania TYLKO JEDNYM przekaźnikiem. To dopiero dowcip dnia. A więc dalej tłuczemy orzechy mikroskopem (elektronicznym).
niedziela, 4 marca 2018
Router 433 MHz - chińskie płytki z JLCPCB - finał
Chińskie płytki w w końcu dotarły. W końcu gdyż i u pracowitych Azjatów zdarzają się chwilę przerwy. Chiński nowy rok wydłużył dostawę zamówienia o cały tydzień. Ale DHL dyskretnie zapukał do drzwi i paczka jest już na stole. A w niej spora niespodzianka - niemalże Mercedes ale w chińskim wykonaniu i za chińską cenę. Warto było tydzień poczekać.
Subskrybuj:
Posty (Atom)