Dziś krótki techniczny wpis o miniaturowych modułach z ESP8266 - czyli ESP-01 i ESP-01S
Uzupełnienie
Po długich poszukiwaniach znalazłem schemat ESP-01S a nawet całą dokumentację - po chińsku
sobota, 28 kwietnia 2018
wtorek, 24 kwietnia 2018
Sterowanie grupowe mocą grzałki - BLYNK +ESP + SSR czII
Teorię sterowania grupowego napięciem / mocą prądu przemiennego mamy już za sobą. Wybór elementu wykonawczego również. Pora zająć się sercem układu - będzie to ulubiony mój mikrokontroler ESP8266. A że potrzebuję jedynie jedno wyjście cyfrowe może to być nawet najprostszy ESP-01 a najlepiej ESP-01S. Dziś o tym jak połączyć silne i słabe prądy w mikroprocesorowym regulatorze mocy.
środa, 18 kwietnia 2018
Sterowanie grupowe mocą grzałki - BLYNK +ESP + SSR czI
W zasadzie mógłbym powtórzyć wstęp z niedawnego wpisu "Każdy przyzwoity elektronik musi zrobić w życiu kilka elektronicznych termometrów regulatorów mocy grzałek elektrycznych. Mowy nie ma by temat dało się jakoś ominąć....". Ale po co się powtarzać - przejdźmy od razu do opisu projektu.
poniedziałek, 16 kwietnia 2018
ESP-01S - programowanie - prosto, prościej najprościej
Mikry procesor (ładniej brzmi niż mikroprocesor) jakim jest bez wątpienia ESP-01 czy jego tuningowa wersja ESP-01S to już stały element gry. A to za sprawą przyjaznych płytek przekaźnikowych dających nieprawdopodobną łatwość ich podpięcia i wykorzystania w domowym systemie IoT opartym na BLYNKu. Trzeba je jednak jakoś zaprogramować. Dziś o tym jak zrobić to szybko i przyjemnie.
piątek, 13 kwietnia 2018
Odczytywanie nieznanych kodów 433 MHz - cz II
Dziś druga część jak poradzić sobie (lub nie) z nieznanymi kodami transmisji urządzeń bezprzewodowych w paśmie 433 MHz. Czyli opowieść o wszystkoczytającym łamaczu kodów.
sobota, 7 kwietnia 2018
ESP8266 i dekodowanie stałych kodów 433 MHz
Miałem zamiar ponarzekać na oprogramowanie SONOFF RF Bridge ale już mi przeszło. Nie ma na co! Do świetnego sprzętu dostajemy oprogramowanie realizujące podstawowe funkcje routera. Mała liczba pamiętanych kodów? Ograniczona liczba współpracujących urządzeń? No to co. Dla większości użytkowników Bridge będzie i tak znakomitym rozwiązaniem. Szybko i skutecznie połączy bezprzewodowe urządzenia hasające do tych por samopas. A jak komu mało - kupi następny SONOFF za 40 zł lub nawet dwa. I ciągle będzie to nieprawdopodobnie tanio. Fani Domoticza, RodeNet czy BLYNKa zawsze będą narzekać na fabryczny firmware. Ale dla nich producent przygotował urządzenie tak by nadawało się do dalszych modyfikacji. SONOFF dla DIY - po polsku SLZ (Sobie Lepiej Zrobię) to przykład wręcz modelowy. Miast więc narzekać wystarczy wydusić z SONOFFa wszystko co potrzeba. Ale najpierw trzeba umieć zobaczyć to co niewidzialne.
Subskrybuj:
Posty (Atom)